Bir sebepten dolayı günü birlik şehir dışına çıkabiliriz. Bu şehir dışına çıkma konusunda boşta kalan zamanların nerede geçirileceği düşünülebilir. Bunun için ayarlanmış saatlik ev kiralama olayı vardır.

Bu olay ile saatlik olarak evi kiralayabilirsiniz. Bu kiralama işlemi saat başı olarak ayarlanmakta ve kaç saat kalacaksanız ona göre bir ücret ödenmektedir. Mersin saatlik ev size bu imkanları sunarken boşta kalan birkaç saatinizi sokaklarda geçirmenizi engelliyor. Hem dinlenme olanağı da sağlayan saatlik kiralık evler kullanışlıdır. 

Saatlik olarak otele gidilmediği için bu saatlik evler bir bakıma kurtarıcı bir yoldur. Hem bütçe olarak hem de tam isteğiniz göre ayarlanması ile size kolaylık sağlamaktadır. Yemek konusunda kendinizin halletmesi gereken bir olumsuz yönü olabilmektedir. Arta kalan birkaç saatinizde eşyalarınızı bu yerlere bırakıp biraz kafa da dağıtmanız için uygundur. Mersin saatlik ev size bu imkanların hepsini sunmaktadır.
Eğer bir gün Mersine yolunuz düşer ve birkaç saat boşluğunuz olup dinleme ihtiyacı duyarsanız bu saatlik evler tamda ihtiyacınıza yönelik olacaktır. Ya da ailenizi bırakacak birkaç saatlik zamana ihtiyacınız olursa bu Mersin saatlik ev kiralamanız için sizi bekliyor olacaktır. Otelin size böyle bir imkan sunmadığı göz önüne alınırsa bu tür alternatif yollar hayatı bir konuda kolaylaştırmış olacaktır. Fiyat olarak uç noktalara ulaşmamakla birlikte sizi zorlayacak bir nitelik taşımamaktadır.